Teknoloji

Amazon, Satın Aldığınız Bir Ürünle İlgili Bir “Güvenlik Sorunu” Oluşursa Sizi Uyarır

E-ticaret devi Amazon, müşterilerini mest edecek yeni bir özelliği kullanıma sundu. ” Geri Çağırmalar ve Ürün Güvenliği Uyarıları“adlı bu yeni özellik, satın alınan bir eserin bir sonraki aşamada takip edilebilmesini sağlıyor. Diyelim ki satın aldıktan sonra aldığınız bir eser için geri çağırma programı başlatıldı. Ya da söz konusu eser daha sonra “güvensiz” olarak adlandırıldı. Bu gibi durumlarda uygulama üzerinden Amazon Anında bildirim alacaksınız . Ayrıca kayıtlı adresinize konu ile ilgili detayları içeren bir e-posta gönderilecektir.

Amazon’un kullanıma sunduğu yeni özellik, Siparişlerim sayfasının bir uzantısı olacak. Müşterinin geçmişte satın aldığı eserle ilgili yeni bir gelişme olması durumunda, sayfanın üst kısmında bununla ilgili bir uyarı metni görecek. Bu uyarı metnine dokunulduğunda, kullanıcı konu hakkında ayrıntılı bilgilerin yer aldığı yeni bir sayfaya yönlendirilecektir. Bu sayfada eğer bir geri çağırma programı oluşturulmuşsa nasıl yapılacağı ile birlikte, dönüş seçenekleri de görüntülenecektir. Kullanıcı yönlendirme ile çalışma ile ilgili işlem yapabilecektir.

Amazon’un yeni özelliği mobil uygulamada şöyle görünecek:

Konuyla ilgili Amazon’un açıklamasına baktığımızda müşterilerin daha önce satın aldıkları bir üründen bahsettiklerini görüyoruz. üçüncü taraf kaynakları İnternet üzerinden denetim zorunluluğu olduğu, Geri Çağırma ve İş Güvenliği Bildirimleri özelliği ile buna gerek olmayacağı belirtiliyor. Amazon, bu yeni özelliği ile tüm müşterilerine Yüzde 100 ulaşılabileceğini söylüyor. Firmanın bu konuda haksız olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Amazon’un yeni özelliğinin küresel olarak kullanıma sunulup sunulmayacağı belli değil. Ancak şirket, bu yeni özellik için ABD devlet kurumları ile işbirliği yapar. Buradan şu sonuca varabiliriz. Bu özellik Amazon Türkiye’de aktif hale getirildiğinde büyük ihtimalle ABD’de satılan eserler için geri dönüş sağlayacaktır. Türkiye’den yerli bir üretici yerli bir eser satın alırsa kullanıcı bu özellikten fazlasıyla faydalanabiliyor. düşünmüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu