Haber

İlk Çin-Avrupa Yük Treni Kuzey Çin, Lanfang’da Hizmete Girdi

Havadan çekilmiş fotoğraf, 17 Nisan 2021, Almanya’nın Hamburg kentine gitmek üzere Çin’in kuzeyindeki Hebei eyaleti Shijiazhuang’daki uluslararası kara limanından kalkan bir yük trenini gösteriyor. (Fotoğraf: Zhang Xiaofeng/Xinhua)

SHIJIAZHUANG, 26 Şubat (Xinhua) — Çin’in kuzeyindeki Hebei eyaletine bağlı Langfang şehrinde, ilk Çin-Avrupa güzergahını yapacak olan yük treni Cumartesi günü şehrin istasyonundan ayrıldı.

55 adet 40’lık konteyner taşıyan yük treni 7 bin 800 kilometre yol kat edecek. Çin’in kuzeyindeki İç Moğolistan Özerk Bölgesi’nde bulunan Erenhot Limanı’ndan hareket edecek ve Moğolistan’ı geçerek 17 gün sonra son olarak Moskova’daki varış noktasına ulaşacak.

Toplam değeri yaklaşık 20 milyon yuan (yaklaşık 2,88 milyon ABD Doları) olan trende bulunan mallar, ağırlıklı olarak Langfang’daki yerel şirketler ile Almanya’daki ithalat ve ihracat şirketlerinden sevk edilen hafif sanayi ürünleri, gıda, giyim ve günlük ihtiyaçlardan oluşuyor. çevrili alanlar.

Kentin kalkınma ve reform komisyonuna göre yük treni hizmeti, Pekin-Tianjin-Hebei bölgesinin koordineli gelişimini daha da ilerletmek ve Kuşak ve Yol Girişiminin inşasına entegre olmak için büyük değer taşıyor.

birecik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu