Haber

Nilüfer’de ağızlar tatlı olacak

Nilüfer Belediyesi Muharrem ayı nedeniyle klasik aşure hizmeti vermeye başladı. Muharrem ayı boyunca 28 mahallede yaklaşık 50 bin kişiye aşure ikramı yapılacak.

Yüzyıllardır halk arasında dayanışmanın, paylaşmanın, birlik ve beraberliğin simgesi olan aşure geleneği yaşatılmaktadır. Her yıl Muharrem ayında aşure dağıtan Nilüfer Belediyesi, bu yılda geleneği bozmadı. Öncelikle belediye binaları önünde aşure dağıtımı yapan Nilüfer Belediyesi, Muharrem ayı boyunca şehrin 28 farklı noktasında halka aşure ikramında bulunacak.

Uygulamanın ilk gününde Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Serkan Çalışkan ve Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer, Halkevi ve Alaaddinbey Hizmet Binası önünde aşure dağıttı. Aşure kazanının başına geçen Özer ve Çalışkan, belediye çalışanlarına ve vatandaşlara elleriyle aşure ikram ederken, rahmetin artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Muharrem ayı boyunca Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından; 1 Ağustos Salı; Esentepe çarşısı, 2 Ağustos Çarşamba; Hasanağa köy meydanı ve Çamlıca semt pazarı, 3 Ağustos Perşembe; Konak giyim pazarı ve Fethiye semt pazarı, 4 Ağustos Cuma; Gölyazı ve Üçevler semt pazarı, 5 Ağustos Cumartesi; İhsaniye ve Altınşehir semt pazarı, 6 Ağustos Pazar; Ataevler, 19 Mayıs 100. Yıl sebze hali, 7 Ağustos Pazartesi; 29 Ekim metro çıkışı, 8 Ağustos Salı; 23 Nisan semt pazarı, 9 Ağustos Çarşamba; Özlüce, Ertuğrul ve Işıktepe semt pazarı, 10 Ağustos Perşembe; Kültür ve Kayapa semt pazarı, 11 Ağustos Cuma; Çalı ve Akçalar semt pazarı, 12 Ağustos Cumartesi; Görkle Dumlupınar, Beşevler ve Kızılcıklı semt pazarı, 13 Ağustos Pazar; Balkan Kurtuluş semt pazarı, 14 Ağustos Pazartesi; Minareliçavuş semt pazarı, 15 Ağustos Salı; Demirci semt pazarı, 16 Ağustos Çarşamba; Karaman ve 30 Ağustos mahalle pazarlarında vatandaşlara aşure ikramı yapılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kelesajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu