Ekonomi

SPK haftalık bülteni

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptığı belirlenen 14 internet sitesine Türkiye’de yerleşik kişilerin internet üzerinden erişiminin engellenmesi için gerekli yasal işlemlerin yapılmasına karar verdi.

SPK’nın haftalık bültenine göre Kurul, Destek Yatırım Bankası A.Ş.’nin başvurusunu uygun buldu.

Kurul ayrıca 8 Şubat 2023 tarih ve 7/158 sayılı Kurul Kararının tüm emeklilik yatırım fonları için uygulanmasına karar verdi.

SPK’dan şu açıklama yapıldı:

“6 Şubat 2023 tarihinde merkezi Kahramanmaraş olan ve Kahramanmaraş, Kilis, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya ve Adana 10 ili etkileyen depremler nedeniyle bağış yapmak isteyen firmalara diğer yardım ve bağışlara ilişkin mevzuat gizli tutulmak kaydıyla;

Bağış yapmak isteyen ancak genel kurullarca belirlenen bağış miktarı yeterli olmayan ve hiçbir zaman belirlenemeyen kamu kuruluşları varsa genel kurul kararında belirlenen limiti, varsa yönetim kurulu kararı ile aşar. limiti belirlenmemişse, yönetim kurulu kararında öngörülen bedel üzerinden bağış yapabilirler. Bağış ve ödeme tutarlarının bağışçıya bildirilmesi, bağış yapanın özel durumların açıklanmasına ilişkin meclis düzenlemeleri çerçevesinde bağış yapanın kamuoyuna duyurulması ve söz konusu idare kurulu kararının geçerliliğine karar verildi. yapılacak ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmalıdır.

doganhisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu